Ampstükk mahe vahepalade sarjas on valmis saanud proteiini toorbatoon, mis on mõeldud vahepalaks sportlastele. Proteiinibatooni retsept valmis koostöös TFTAK Arenduskeskusega.

“Toote koostise väljatöötamiseks pöördusime TFTAK Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse poole. Eesmärgiks oli kõrge valgusisalduse ja parima maitseomaduste tasakaalu leidmine”, kirjeldab Margit Kimmel Amoor OÜ tegevjuht uue toote tööprotsessi.

“Uus vahepala sai väga positiivset tagasisidet nii mõni nädal tagasi toimunud SEB Maijooksu osalejatelt kui ka erinevate spordiklubide külastajatelt,” ütles Margit Kimmel. „Tegu on Eesti esimese proteiini toorbatooniga, mis on tehtud mahetoorainest. Toode on samas ka hea kiudaineallikas.“

Ampstüki proteiini toorbatoon ei sisalda lisatud suhkruid, st sobib neile, kes soovivad piirata varjatud magusainete hulka oma igapäevases toiduvalikus. Proteiini ampstükk sobib igaühele, kuna valgud on keha põhiline “ehitusmaterjal”, eriti hästi sobib aga kõrgemat valgusisaldust otsivale inimesele, st sportivatele inimestele. Kõrge proteiinisisaldus saadakse kõrvitsaseemneproteiinist ning kõrvitsaseemnetest, mis on looduslikult ka ise kõrge valgusisaldusega. Toote magusus tuleb kuivatatud puuviljadest, rosinatest, datlitest jne.

Toode on leitav on Rimi Talu Toidab riiulitelt, Kaubamaja Toidumaailmas, Delice poodides (Solaris, Viimsi, Pärnu), MyFitness spordiklubidest, Audentes Spordiklubis, Ökosahvris, Mahemarketis, Tartu Lõunakeskuse Taluturul, Saarte Sahvris jne.

AMPSTÜKK kummutab väite, et “tervislik – see pole maitsev”. Tegemist on uue lähenemisega Eesti toiduainetööstuses: maiustused valmivad külmpressi meetodiga ja ilma lisatud suhkruta. See on 100% muretu maiustamine.

Amoor OÜ on Tallinnas asuv väike pere-ettevõte, kus töötab kolm inimest. Oleme tegutsenud 3 aastat. Ampstükk mahe vahepalade sarja eri tooted on saadaval vähemalt 100-s müügikohas üle Eesti, jaekettides ja väikekohvikutes.